Tüm YazılarKısa Metraj Sohbetler - Poss Kondeatis

Ekleyen: Fahri Şahin

Kısa filmi farklılaştıran şey bir karakteri ,bir olguyu en sade haliyle genel anlatım kurallarından sıyırarak anlatabiliyor olması. Kısa filmlerde izleyiciye ulaşmak için oldukça cüretkar metotlar türetebilirken, uzun metrajların matematiği bunu gerçekleştirebilmeye izin vermiyor.

Devamını Oku

SİNEMAYA DOĞRU ADIM ADIM…

SİNEMAYA DOĞRU ADIM ADIM…

29 Haziran 2011

Ekleyen: Bilal CangülEn iyi niyetli, ama ilkel denemeleri bir yana bırakırsak; 1820’lerde Belçikalı Joseph Plateau ve İngiliz Michael Faraday, 1830’larda Avusturyalı Simon Stampfer,

Devamını Oku

Kısa Metraj Sohbetler - Virginia Gilbert

Kısa Metraj Sohbetler - Virginia Gilbert

23 Mayıs 2011

Ekleyen: Fahri ŞahinKısa film türüne büyük bir hayranlığım var, ben zihnin genellikle yanlış ve eşsiz yapısının kısa öykü türüne daha yatkın olduğunu düşünüyorum . Benim için en iyi kısalar bir duygunun niteliği ve etkileri ile başa çıkma eğiliminde olanlardır.

Devamını Oku

Hangi Belgesel

Hangi Belgesel

20 Nisan 2011

Ekleyen: Emre AkdişSon yıllarda festivaller ve etkinliklerde belgesel sinemanın tanımları için bazı sorunlar yaşanmaya başlandı. Belgesel filmler için kurulan jüriler karşılarına gelen filmlerin çeşitliliği karşısında şaşırıyorlar.

Devamını Oku

Centilmen - Sinema Yazısı

Centilmen - Sinema Yazısı

17 Mart 2011

Ekleyen: Fahri Şahinİsveç’de güzel bir dağ evinde yanında güzel bir kadınla beraber vakit geçiren Jack sabah olacakları hiç aklından geçirmemiştir. Ancak o zaten aklına gelmeyenleri yaşar.

Devamını Oku


Wating For Godot - Sinema Yazısı

Wating For Godot - Sinema Yazısı

10 Mart 2011

Ekleyen: Aytaç ÜnalBir kez daha merhaba! Yazıya geçmeden önce bir başka konuyu paylaşacağım sizlerle. Bugüne değin yazdığım incelemelere film ile ilgisi olmayan bireysel bir not düşmemiştim. Buna ya gerek duymamıştım ya da kendi üslubumu yaratma sürecinde filmler beni yeteri kadar büyülemişlerdi.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa