Tüm YazılarKÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI-4

Ekleyen: Bilal Cangül

Ünlü MGM’in sahiplerinden yapımcı Samuel Goldwyn ne zaman komedyen Groucho Marx’la karşılaşsa hep aynı soruyu sorarmış: “Selam Groucho, Harpo nasıl?” Her seferinde kendi hatırını değil de, kardeşini soran yapımcı da Groucho’yu sinir edermiş.

Devamını Oku

Cashback - Film Eleştirisi

Cashback - Film Eleştirisi

16 Ekim 2011

Ekleyen: Fahri ŞahinBu hafta ele alacağım film “Cashback”. Türkiye’de “Zamana Güzellik Kat” olarak vizyona girmiş bu film 2006 yapımlı. Ancak burada söz etmek istediğim bir ufak ayrıntı var. Film, ilk başta ödüllü bir kısa filmken, sonrasında uzun metrajlı filme dönüştürülmüştür.

Devamını Oku

KÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI - 3

KÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI - 3

12 Ekim 2011

Ekleyen: Bilal CangülMae West oyunculuğu ve fiziği kadar kıvrak zekası ve esprileriyle de ünlüydü. Yıllar boyu dilden dile dolaşan sözlerinden bazıları:

Devamını Oku


Filmekimi 10 Yaşında!

Filmekimi 10 Yaşında!

07 Eylül 2011

Ekleyen: Aytaç Ünalİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi, 8–15 Ekim tarihlerinde izleyicilerle buluşuyor. 10. yaşını kutlayan Filmekimi’nin bir de sürprizi var: Filmekimi, bu yıl ilk kez İstanbul sınırlarını aşıyor ve Türkiye’de beş kentte daha sinemaseverlerle buluşuyor.

Devamını Oku

KÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI-2

KÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI-2

31 Ağustos 2011

Ekleyen: Bilal CangülLuis Buñuel-Salvador Dali ikilisinin, 1930 yılında çektikleri ENDÜLÜS KÖPEĞİ adlı filmin yapımcısı Le Vicomte de Noailles (Noailles Vikontu) sanını taşıyan bir asilzade idi.

Devamını Oku

HAYAT KISA BİR FİLMDİR

HAYAT KISA BİR FİLMDİR

22 Ağustos 2011

Ekleyen: Aytaç Ünal“Hayat kısa bir filmdir.” Bir slogan gibi geliyor kulağa ilk duyulduğunda bir yarışmanın ya da kısa filmin tanıtım sloganı. Slogan demek yanlış olamaz aslında, hayatın sloganı…

Devamını Oku


Geri Dön: Ana Sayfa