SAMKUŞ ULUSLARARASI KRİSTAL TURNA KISA FİLM YARIŞMASI

07 Ağustos 2016

Ekleyen: Aytaç Ünal

1883

SAMKUŞ ULUSLARARASI KRİSTAL TURNA KISA FİLM YARIŞMASI

2 Şubat 2017, Dünya Sulakalanlar Günü çerçevesinde, "insanla birlikte değişen doğa" konulu Kristal Turna Kısa Film yarışması, Kızılırmak Deltası′nda (Samsun) düzenlenecektir.

Kızılırmak Delta′sı, Türkiye′nin Karadeniz sahilinde bulunan, ekosistem değerlerini büyük ölçüde koruyabilmiş ender sulakalanlarından biridir.
Türkiye′nin 14 Ramsar Alanı arasında olan Delta sadece göçmen kuşlar için değil, barındırdığı tüm canlılar için, birbirinden zengin ve çeşitli yaşam alanları sunar.
Günümüzde, Delta′nın korunması ve yönetimine dair uygulamalar, ilgili resmi ve sivil kuruluşların da katılımlarıyla SAMKUŞ tarafından hayata geçirilir.
SAMKUŞ, 2 Şubat 2017 Dünya Sulakalanlar Günü kutlamaları çerçevesinde, DELTA′DA SANAT etkinlikleri düzenlemiştir.
Her yıl farklı bir sanat dalında düzenlenecek olan DELTA′DA SANAT, 2017 yılını kısa film çalışmalarına ayırmıştır.
Bu kapsamda Kızılırmak Deltası′nda düzenlenecek Kristal Turna Kısa Film Yarışması, doğaya, özellikle de sulakalanlara yönelik merak, endişe ve heyecanı olan tüm film yapımcılarına, yönetmenlerine açıktır.

Yarışma Takvimi

Başvurular 31.08.2016 tarihine kadar online yapılmalıdır.
Seçilen katılımcılar 10.09.2016 tarihinde duyurulacaktır.
Tüm çekimler, Delta′da 01-31 Ekim 2016 tarihlerinde tamamlanacaktır.
Yarışmacıların eserlerini en geç 03 Aralık 2016 tarihine dek teslim etmiş olmaları gerekecektir.
Değerlendirme sonuçları, 20 Aralık 2016 tarihinde açıklanır, ödül töreni 2 Şubat 2017 günü, Samsun′da Dünya Sulakalanlar Günü kutlamalarında olacaktır.


Ayrıntılı bilgi ve başvuru formlarına ulaşmak için www.samkus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.PAYLAŞYorumlarGeri Dön: Ana Sayfa