Röportajlar Mavi Kalpli Kadın "Ağıt" ın Gala Notları

Ekleyen: Aytaç Ünal

22 Aralık Cumartesi gecesi, Taksim The Hall′da Can Eren′in yeni kısa filmi “Mavi Kalpli Kadın”ın açılışındaydım. Daha önceden de ismini duyduğum The Hall′a ilk gidişimdi. Bu tür etkinliklere açık olan mekan, film gösterimi sonrasındaki dj performansına da ev sahipliği ediyordu.

Devamını Oku

 Kısa Metraj Sohbetler - Can Eren

Kısa Metraj Sohbetler - Can Eren

10 Eylül 2012

Ekleyen: Fahri ŞahinCan Eren, 1986 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Konya ve Mevlana adlı belgesel denemesi yaptı. 2006’da fotoğrafçılığa başladı. Birçok kısa film çekti. 2009’da İtalya’da bir film şirketinde Görüntü Yönetmenliği yaptı.

Devamını Oku


Kısa Metraj Sohbetler - Poss Kondeatis

Kısa Metraj Sohbetler - Poss Kondeatis

03 Temmuz 2011

Ekleyen: Fahri ŞahinKısa filmi farklılaştıran şey bir karakteri ,bir olguyu en sade haliyle genel anlatım kurallarından sıyırarak anlatabiliyor olması. Kısa filmlerde izleyiciye ulaşmak için oldukça cüretkar metotlar türetebilirken, uzun metrajların matematiği bunu gerçekleştirebilmeye izin vermiyor.

Devamını Oku

Kısa Metraj Sohbetler - Virginia Gilbert

Kısa Metraj Sohbetler - Virginia Gilbert

23 Mayıs 2011

Ekleyen: Fahri ŞahinKısa film türüne büyük bir hayranlığım var, ben zihnin genellikle yanlış ve eşsiz yapısının kısa öykü türüne daha yatkın olduğunu düşünüyorum . Benim için en iyi kısalar bir duygunun niteliği ve etkileri ile başa çıkma eğiliminde olanlardır.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa