OKAN ÜNİVERSİTESİ 7. ÖĞRENCİ FİLMLERİ KISA FİLM YARIŞMASI

10 Mart 2017

Ekleyen: Bilal Cangül

2097

OKAN ÜNİVERSİTESİ 7. ÖĞRENCİ FİLMLERİ KISA FİLM YARIŞMASI

Okan Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema-TV Bölümü tarafından bugüne değin başarıyla yürütülen Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, bu yıl artık gelenekselleşmiş olarak 7. kez gerçekleştiriliyor.

Bu yarışmaya üniversitelerin açıköğretim, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlik programlarında okumakta olan öğrencilerin kurmaca ve belgesel türünde gerçekleştirilmiş kısa film-leri katılabiliyor. Yarışmamız, bu yönüyle de, Türkiye’de az sayıda üniversite tarafından düzenlenen bir yarışma olma özelliğini koruyor.Bügüne dek fakülte bünyesinde yapılan yarışma son iki yıldır Pera Müzesi işbirliği ile Beyoğlu Pera Müzesi’ne taşınmıştır. Geçtiğimiz altı yılda 24 ödül verilmiş ve ödül alan farklı okullardan öğrenciler ağırlanmıştır. Yarışmamızda iki farklı kategoride beş ödül verilmektedir ve bu yılki ödüllerin miktarları şu şekildedir:Kurmaca Dalı:
Birincilik Ödülü: 2000 TL
Jüri Özel Ödülü: 1500 TL

Belgesel Dalı:
Birincilik Ödülü: 2000 TL
Jüri Özel Ödülü: 1500 TL

Hüsamettin Koçan Baksı Müzesi Özel Ödülü: 1500 TL

Belgesel ve Kurmaca alanında olmak üzere iki ayrı kategoride yapılması planlanan 7. Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 5 Nisan 2017’dir. Yarış-maya başvuran filmler, ön jürinin seçiminden sonra yönetmen, sinema yazarı, oyuncu ve akademis-yenlerden oluşan asıl jüri tarafından değerlendirilecektir.Kurmaca dalı jüri üyeleri; Oyuncu Nazan Kesal, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, Sanat Yönetmeni M. Ziya Ülkenciler, sinema yazarı Kaya Özkaracalar ve yönetmen Mustafa KaraBelgesel dalı jüri üyeleri; Akademisyen ve belgeselci Yrd. Doç Dr. Bahar Kılıç Adilçe, belgesel yönetmenleri Cem Kaya ve Ha-san Basri Özdemir ile akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sühendan KumcuBaşvurular online olarak www.okan.edu.tr/kisafilm adresinden yapılacaktır.PAYLAŞYorumlarGeri Dön: Ana Sayfa