Haberler2.Ayvalık Uluslararası Film Festivali Sonuçları

Ekleyen: Fahri Şahin

İkincisi gerçekleştirilen AyIFF’de (Ayvalık Uluslararası Film Festivali) sinemaseverler 4 gün boyunca Ayvalık’ta Sanat Fabrikası’nda öğlen 12’den gece 12’ye kadar tüm gün sinemayla buluştular. Festivalin düzenleyicileri Ayvalık Belediyesi ve Sanat Fabrikası’ydı.

Devamını Oku


Ankara Kiarostami Günleri

Ankara Kiarostami Günleri

12 Ağustos 2013

Ekleyen: Fahri ŞahinAnkara’da Sinegöz Sinema ve Kültür Dergisi’nin daha önceki aylarda yaptığı Godard, Kieslowski ve Fellini Günleri’nin ardından bu yaz bitmeden KiarostamiGünleri’de düzenleyecekler. Gösterimler ücretsiz olacaktır. Gösterimlerle ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Devamını Oku


Barış İçin Sinema 10. Yılında, Hala Barış İstiyor

Barış İçin Sinema 10. Yılında, Hala Barış İstiyor

23 Temmuz 2013

Ekleyen: Aytaç Ünal2003 yılında küresel sermayenin ekonomik ve askeri saldırılarına ve tahakkümüne karşı, doğrudan ve pozitif eylemlilikten yana bir muhalefet anlayışıyla, sinemanın yalnızca belli bir kesimin işi ve uğraşı olan bir sanat değil, sunulan savaş gramerine karşı yeryüzünde kalıcı barışı dillendiren ve bu anlamda sinemayı hayatı dönüştürebilecek bir araç ve amaç olarak benimseyen anlayışın buluşmasının ortaya çıkardığı bağımsız...

Devamını Oku

HAK-İŞ Kısa Film Yarışması

HAK-İŞ Kısa Film Yarışması

20 Temmuz 2013

Ekleyen: Sercan DemircanTürkiye’nin 550 bin üyesiyle en büyük ve en etkin işçikonfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ el emeğiyle, beyin gücünü; zanaatla, sanatı birlikte ele alarak yürüttüğü çalışmalarına geçen yıl yeni bir boyut kazandırmış "Kısa Film Uzun İş" sloganıyla "EMEK" temalı ödüllü bir kısa film yarışması düzenlemişti.

Devamını Oku

CAVA Enstitüsü’nden Basına ve Kamuoyuna

CAVA Enstitüsü’nden Basına ve Kamuoyuna

26 Haziran 2013

Ekleyen: Aytaç ÜnalÜlkemizdeki sanatsal arayışlara, görsel-işitsel sanatlar alanında katkı sağlamak ve sinemada yeni eğitim metodolojileri geliştirmek için faaliyetlerine başlayan CAVA (CinemaAudioand Visual Arts) Enstitüsü’nün CerModern ile ilişiğini kestiğine dair kamuoyu açıklamasıdır.

Devamını Oku

1. İzmir Akdeniz Film Festivali

1. İzmir Akdeniz Film Festivali

01 Haziran 2013

Ekleyen: Aytaç Ünalİzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez düzenleyeceği “1. İzmir Akdeniz Film Festivali” ile dünya sinemasının önde gelen isimlerini ağırlayacak. 1-9 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenecek festival kapsamında “Uçan Balık” ödülleri de dağıtılacak.

Devamını Oku

Geri Dön: Ana Sayfa