Haberler

5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Başlıyor

5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Başlıyor

10 Nisan 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinTürk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, 5. yılında festivale dönüşüyor. Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla dört yıldır düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, ölümünün 10. yılında adına yakışır bir sanat etkinliği ile festivale dönüşüyor.

Devamını Oku

35. İstanbul Film Festivali 7 Nisan’da Başlıyor

35. İstanbul Film Festivali 7 Nisan’da Başlıyor

06 Nisan 2016

Ekleyen: Sercan Demircanİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl on ikinci kez Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilen 35. İstanbul Film Festivali 7 Nisan’da başlıyor. Festival, 17 Nisan’a kadar 200’ü aşkın film gösteriminin yanı sıra sinema dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerle 11 gün boyunda şehre iz bırakmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku


Kamera Elinde Geleceğin Cebinde 3. Kısa Film Yarışması

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde 3. Kısa Film Yarışması

25 Mart 2016

Ekleyen: Sercan ÜnalTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması’nın üçüncüsünü düzenliyor. Bu yıl “Bugünü Yaşa, Yarını Hesapla” temasıyla yola çıkan yarışmada, 15.000 TL’ye varan ödüller sahiplerini arıyor.

Devamını Oku
Kan Film Festivali

Kan Film Festivali

19 Şubat 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinFestival ulusal boyutta Kalıtsal kan hastalıklarının, toplumdaki bilincini arttırmak ve kalıtsal kan hastalarının sorunları ve çözümlerine sanatsal bakış açısıyla farkındalık kazandırılmasını hedeflemektedir. Türkiye’ de ilk kez düzenleyeceğimiz film festivalimiz Adana”da, ATODER Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği öncülüğünde Türk Kızılay”ıve Talasemi Federasyonu işbirliğince, “ organize edilmektedir.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa