FestivallerAkdeniz Üniversitesi Sinema Topluğu 5. Kısa Film Günleri

Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu Kısa Film Günleri, Sansüre karşı özgürlüğün yer aldığı, herkesin emeğini herhangi bir karşılığı olmadan paylaşabileceği, düşüncelerin yarıştırılamayacak kadar bireye özgün olduğu ve özgünlüğün paylaşılarak güzelleştirileceği “Kısa Film Günleri”ne, sinemanın artık sanattan ziyade ticari bir meta olarak görülmesine ve maddi kaygılar temelinde şekillenen sinema festivallerine alternatif bir yaklaşım sunmak için üçüncü kez sinemaseverlerle buluşuyor.

Devamını Oku

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne Başvurular Başladı

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne Başvurular Başladı

24 Kasım 2014

Ekleyen: Bilal Cangül8-18 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne başvurular başladı. Yapım yılı 2014-2015 olmak önkoşuluyla uzun metraj, belgesel, kısa ve animasyon kategorilerinde film başvurularınızı bekliyoruz. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne yönetmeni veya yönetmenlerinden biri kadın olan filmler başvurabilir.

Devamını Oku
Kısa-ca 14. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali

Kısa-ca 14. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali

26 Ağustos 2014

Ekleyen: Aytaç ÜnalSinema sanatında özgün fikirler üretebilecek, farklı bakış açılarıyla sinemaya katkıda bulunabilecek sinema öğrencilerinin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine yardımcı olmak, kısa filmin uluslararası gelişmesine katkıda bulunmak ve kısa filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak festivalin temel amacıdır.

Devamını Oku

11. Akbank Kısa Film Festivali

11. Akbank Kısa Film Festivali

15 Ağustos 2014

Ekleyen: Aytaç ÜnalTürkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali bu yıl 11. yaşını kutluyor. Festival, bu yıl ilk kez yabancı yönetmenlerin katılımını genişletiyor ve hem Ulusal Yarışma hem de Uluslararası Yarışma olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Aynı zamanda, deneysel film kategorisinde yer alan yapımlar da bu sene yarışmaya katılabiliyor.

Devamını Oku

13. Filmekimi’nin Tarihleri Belli Oldu

13. Filmekimi’nin Tarihleri Belli Oldu

04 Temmuz 2014

Ekleyen: Fahri Şahinİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 13. kez düzenlenecek Filmekimi bu yıl yine VodafoneFreeZonesponsorluğunda gerçekleştirilecek. İstanbul ayağı 11-17 Ekim tarihlerinde yapılacak 13. Filmekimi, bu yıl da sinema keyfini Türkiye’nin farklı şehirlerine taşımaya devam edecek.

Devamını Oku

DASK Kısa Film Yarışması

DASK Kısa Film Yarışması

09 Mayıs 2014

Ekleyen: Fahri ŞahinDASK Koordinatörü İsmet Güngör “Deprem yalnızca ülkemizde değil yakın coğrafyamızda da en çok hasar alana getiren tabii afetlerden biri. Bu yüzden yarışmamıza deprem rizikosu altındaki yakın ülkeleri de dâhil ettik” dedi.

Devamını Oku
Geri Dön: Ana Sayfa