Festivaller17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi

Bu yıl 17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi. Festivalde özel seçkilerle beraber 427 kısa filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluştururken; festivaldeki atölye çalışmaları, söyleşiler ve etkinlikler büyük ilgi gördü. Toplam 7 salonda yapılan gösterimlere ve etkinliklere 17 Bin′in üzerinde sinemasever kattıldı. Başta Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sinema Genel Müdürlüğü olmak üzere Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Bayraklı Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirilen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 01-06 Kasım tarihleri arasında İzmir Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Karşı Sanat Merkezi ve Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yaşar Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Salonlarında gerçekleştirildi.

Devamını Oku


SABANCI VAKFI KISA FİLM PLATFORMU

SABANCI VAKFI KISA FİLM PLATFORMU

01 Kasım 2016

Ekleyen: Aytaç ÜnalKısa Film Uzun Etki: Kısa filmler sinema tarihinin ilk örneklerini oluşturur. Sinemanın gelişiminde, farklı türlerin ortaya çıkmasında, yeni yeteneklerin keşfedilmesinde önemli rol oynamıştır.

Devamını Oku

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali′nin Finalistleri Açıklandı

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali′nin Finalistleri Açıklandı

28 Ekim 2016

Ekleyen: Bilal Cangül23 – 29 Kasım tarihleri arasında Kültür Turizim Bakanlığı ve Hatay Büyüksehir Belediyesi′nin önderliğinde Samandağ belediyesi, Defne Belediyesi, Arsuz Belediyesinin destekleriyle Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Antakya 4. Uluslararası Film Festivali, Mehmet Oflazoğlu ve Eylül Gözde Toprak direktörlüğünde hazırlıklarını sürdürmektedir. Antakya 4. Uluslararası Film Festivali’nin uzun metraj, belgesel ve kısa film dalındaki finalistleri belli oldu.

Devamını Oku


GEZİCİ FESTİVAL 22’NCİ YOLCULUĞUNA HAZIRLANIYOR

GEZİCİ FESTİVAL 22’NCİ YOLCULUĞUNA HAZIRLANIYOR

24 Ekim 2016

Ekleyen: Bilal CangülAnkara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 22’inci yolculuğuna hazırlanıyor. 25 Kasım - 7 Aralık 2016 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak festival, her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak. 25 Kasım - 1 Aralık’ta başkentteki gösterimlerinin ardından, 2-4 Aralık tarihleri arasında Sinop’a konuk olacak. Gezici Festival yolculuğunu, 5 - 7 Aralık’ta Kastamonu’da tamamlayacak.

Devamını Oku

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

23 Ekim 2016

Ekleyen: Fahri Şahin53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde çok özel bir ödül töreni yaşandı. Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği “Tereddüt”, Uluslararası Yarışma’da; Ümit Köreken’in yönettiği “Mavi Bisiklet” ise Ulusal Yarışma’da En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini aldı. “Tereddüt” filminde oynayan Ecem Uzun da Ulusal ve Uluslararası Yarışma’da “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. “Babamın Kanatları” filmi ise Ulusal Yarışma’da En İyi Müzik ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu. Uluslararası Yarışma’da “48 Kavşağı”, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik Altın Portakal’larını kazandı.

Devamını Oku

53. Altın Portakal’ın İlk Sahipleri Belli Oldu

53. Altın Portakal’ın İlk Sahipleri Belli Oldu

23 Ekim 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinGeçen yıldan itibaren iki gece halinde düzenlenmeye başlayan Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ilk ödüller sahiplerini buldu. Kapanıştan bir gece önce The Land of Legends Theme Park-Rixos World’de, Antalya Film Forum Kapanış Töreni ve 53. UAFF Yaratıcı Ödüller gecesi düzenlendi.

Devamını Oku

İzmir Kısa Film Festivali’nde geri sayım başladı

İzmir Kısa Film Festivali’nde geri sayım başladı

23 Ekim 2016

Ekleyen: Emre Akdişİzmir’in uzun soluklu tek film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu yıl 17.kez kapılarını sinemaseverlere açacak. Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi′nin katkıları ile gerçekleşecek olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 01-06 Kasım tarihlerinde Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat Merkezi ve Karşıyaka Karşı Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. Gösterimlerin ücretsiz olarak yapıldığı festivalin açılış seremonisi 2 Kasım Akşamı Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. Her yıl görselleri ile dikkat çeken festivalin bu yılki afiş çalışmasını geçmiş yıllarda animasyon dalında Altın Kedi ödülünü kazanan illüstrasyon sanatçı Ethem Onur Bilgiç hazırladı.

Devamını Oku

İFSAK 37. ULUSAL KISA FİLM VE BELGESEL YARIŞMASI

İFSAK 37. ULUSAL KISA FİLM VE BELGESEL YARIŞMASI

18 Ekim 2016

Ekleyen: Emre AkdişTürkiye’nin günümüze kadar süregelen en eski kısa film etkinliği, İFSAK tarafından gerçekleştirilmektedir. İlki 1978 yılında düzenlenen “İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması” başlatıldığı günden bugüne kadar ulusal düzeyde düzenlenmekte ve ülkemizdeki birçok kısa film etkinliğine örnek teşkil etmektedir.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa