Festivaller
13. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ  ÖN ELEME SONUÇLARI AÇIKLANDI

13. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ ÖN ELEME SONUÇLARI AÇIKLANDI

02 Mart 2017

Ekleyen: Emre Akdiş13. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışması” ön eleme sonuçları açıklandı. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 13 - 23 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümüne 52 ülkeden toplam 1055 film başvurdu.

Devamını Oku

4. ULUSLARARASI YED-İ VELAYET 7 VİLAYET KISA FİLM FESTİVALİ YARIŞMALARINI AÇTI

4. ULUSLARARASI YED-İ VELAYET 7 VİLAYET KISA FİLM FESTİVALİ YARIŞMALARINI AÇTI

01 Mart 2017

Ekleyen: Fahri ŞahinBu yıl 4. kez düzenlenecek olan, Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film festivali kapsamında açılan Kısa Film Senaryo ve Kısa Film yarışmaları başladı. Her yıl 7 şehrin 7 İslam büyüğünü tema edinen festivalde, bu yıl İslam’a mal olmuş, dünyanın 7 bilim ve ilim insanı konu alınıyor. Festivalde 2 kategorideki yarışmalar kapsamında 11 ödül karşılığı 36.500 TL ödül veriliyor.

Devamını Oku

Yeşil Barış Hareketi 2017 - 5. Kısa Film Yarışması

Yeşil Barış Hareketi 2017 - 5. Kısa Film Yarışması

08 Ocak 2017

Ekleyen: Fahri ŞahinFestivalin amacı; özelde ülkemiz, genelde dünyada çevre sorunlarına dikkat çekmek ve çözümleri konusunda çalışmanın önemini vurgulamaya yönelik kısa film üretmek, çevrenin insan için önemini vurgulayıcı mesajlar vermek ve insanları çevre konusunda düşündürmek, çevre konusunda farkındalık yaratırken ülkemiz film çalışmalarına katkı sağlamak, hareketlilik kazandırmaktır.

Devamını Oku

ULUSLARARASI 2. KAN FİLM FESTİVALİ

ULUSLARARASI 2. KAN FİLM FESTİVALİ

06 Ocak 2017

Ekleyen: Bilal CangülFestival 05-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında 3 gün boyunca Adana’da “KAN FİLM FESTİVALİ” adı altında gerçekleştirilecektir. Festival uluslararası boyutta, kan hastalıklarından olan Lösemi, Talasemi (Akdeniz Anemisi) ve Orak Hücre Anemi Hastalıklarını önlemeye yönelik ve mevcut hastaların da sosyal alanda yaşamış oldukları sorunlara farklı bir bakış açısı getirmek ve toplum bilincini arttırmaktır. Festivalimiz ayrıca kan hastalarının sorunlarını çözmeye yönelik sanatsal faaliyetlerle farkındalık kazandırılmasını hedeflemektedir.

Devamını Oku

6. Altın Kepenk Kısa Film Yarışması

6. Altın Kepenk Kısa Film Yarışması

02 Ocak 2017

Ekleyen: Fahri ŞahinEsnaf ve Sanatkarlar Derneği, TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ tarafından düzenlenen yarışmada; PATENT, MARKA, ENDÜSTRİYEL TASARIM VE COĞRAFİ KEŞİFLER temalı kısa filmler başvuru yapabilecekler.

Devamını Oku

28. ULUSLARARASI İSTANBUL KISA FİLM FESTİVALİ YARIŞMA SONUÇLARI

28. ULUSLARARASI İSTANBUL KISA FİLM FESTİVALİ YARIŞMA SONUÇLARI

26 Aralık 2016

Ekleyen: Fahri Şahin14-21 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden programa aldığı 171 kısa film ile büyük beğeni toplayan “28. ULUSLARARASI İSTANBUL KISA FİLM FESTİVALİ” nin “ULUSAL YARIŞMA ÖDÜL TÖRENİ” 21 Aralık 2016 gecesi, yönetmenlerin ve seçkin bir izleyici topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi. Bu yılın seçici kurulu; Armağan Lale, (Yapımcı) Ayhan Ergürsel (Kurgu Yönetmeni), Gizem Erdem (Oyuncu), Kaan Karsan (Sinema Yazarı) ve Nihan Belgin′den (Yönetmen) oluştu.

Devamını Oku

SİROMA - ÜNİVERSİTELER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI

SİROMA - ÜNİVERSİTELER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI

23 Aralık 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinAvrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu için Teknik Destek Projesi-SİROMA” Türkiye’de Romanların ve diğer dezavantajlı grupların sosyal entegrasyonunu güçlendirmek ve bu gruplar arasında yoksulluğu azaltmak için hizmet sunumunu iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Devamını Oku

16.Kısaca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali Sonuçları Açıklandı

16.Kısaca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali Sonuçları Açıklandı

10 Kasım 2016

Ekleyen: Bilal CangülSelçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından gerçekleştirilen “Kısaca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali” pek çok akademisyen, yönetmen, senarist ve oyuncunun katılımıyla devam ederken, ödüller sahiplerini buldu. Festivalde ödül alan filmler 9 Kasım 2016 tarihinde Selçuk Üniversitesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılan törenle açıklandı.

Devamını Oku

17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi

17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi

07 Kasım 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinBu yıl 17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi. Festivalde özel seçkilerle beraber 427 kısa filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluştururken; festivaldeki atölye çalışmaları, söyleşiler ve etkinlikler büyük ilgi gördü. Toplam 7 salonda yapılan gösterimlere ve etkinliklere 17 Bin′in üzerinde sinemasever kattıldı. Başta Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sinema Genel Müdürlüğü olmak üzere Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Bayraklı Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirilen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 01-06 Kasım tarihleri arasında İzmir Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Karşı Sanat Merkezi ve Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yaşar Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Salonlarında gerçekleştirildi.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa