Moneta Blog35. İstanbul Film Festivali 7 Nisan’da Başlıyor

Ekleyen: Sercan Demircan

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl on ikinci kez Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilen 35. İstanbul Film Festivali 7 Nisan’da başlıyor. Festival, 17 Nisan’a kadar 200’ü aşkın film gösteriminin yanı sıra sinema dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerle 11 gün boyunda şehre iz bırakmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku


Kamera Elinde Geleceğin Cebinde 3. Kısa Film Yarışması

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde 3. Kısa Film Yarışması

25 Mart 2016

Ekleyen: Sercan ÜnalTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması’nın üçüncüsünü düzenliyor. Bu yıl “Bugünü Yaşa, Yarını Hesapla” temasıyla yola çıkan yarışmada, 15.000 TL’ye varan ödüller sahiplerini arıyor.

Devamını Oku
Kan Film Festivali

Kan Film Festivali

19 Şubat 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinFestival ulusal boyutta Kalıtsal kan hastalıklarının, toplumdaki bilincini arttırmak ve kalıtsal kan hastalarının sorunları ve çözümlerine sanatsal bakış açısıyla farkındalık kazandırılmasını hedeflemektedir. Türkiye’ de ilk kez düzenleyeceğimiz film festivalimiz Adana”da, ATODER Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği öncülüğünde Türk Kızılay”ıve Talasemi Federasyonu işbirliğince, “ organize edilmektedir.

Devamını Oku

Müzikli Filmler Hakkında

Müzikli Filmler Hakkında

15 Şubat 2016

Ekleyen: Bilal CangülFilmlerde müzik kullanılması çok doğal gelebilir bazılarımıza. Ancak kullanılan parçaların bir anlamları var mıdır. Filmde kullanılan “bir kitap gibi başka nesneleri çağrıştırır mı?” diye hiç sorduk mu kendimize?

Devamını Oku

Kaotika kısa filmimiz İspanya′da!

Kaotika kısa filmimiz İspanya′da!

13 Şubat 2016

Ekleyen: Sercan DemircanYönetmenliğini Yiğit Küçükkibar’ın üstlenmiş olduğu deneysel kısa film çalışmamız "KAOTIKA" İspanya′nın Zaragoza şehrinde bu sene dokuzuncu kez düzenlenecek olan Ecozine Film Festival′da resmi seçkide yer alacaktır.

Devamını Oku
Geri Dön: Ana Sayfa