Moneta BlogANKARA ÜNİVERSİTESİ KISA FİLM YARIŞMASI

Ekleyen: Emre Akdiş

Kısa film yapımını özendirmek, kısa film alanına katkıda bulunacak yeni sinemacıları desteklemek ve kısa film türünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Ankara Üniversitesi Kısa Film Festivali “Ankara Üniversitesi Kısa Film Yarışması” düzenlenmektedir.

Devamını Oku


ENGELSİZMİR 2016 ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

ENGELSİZMİR 2016 ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

01 Temmuz 2016

Ekleyen: Emre AkdişEngelsiz yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilerin sorunları ve çözümlerine yönelik olarak 2013 yılında Türkiye′de ilk kez uluslararası bir kongre düzenlemiştir. ′Engelsiz İzmir′, bilimsel bir kongre olmasının yanında, kentsel yaşamda engelleri ve engellileri görünür kılacak sosyal projeleri hayata geçirmeye başlamıştır.

Devamını OkuAB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI

AB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI

19 Haziran 2016

Ekleyen: Aytaç ÜnalTürkiye AB Delegasyonu tarafından düzenlenen 2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması çerçevesinde, amatör ve profesyonel film yapımcılarını insan hakları konulu özgün kısa filmleriyle katılmaya davet ediyor.

Devamını Oku

Doğuş Minsin imzalı farklı bir yapım; Kuzgun

Doğuş Minsin imzalı farklı bir yapım; Kuzgun

18 Haziran 2016

Ekleyen: Aytaç ÜnalSenaryo ve yönetmenliğini Doğuş Minsin’in, filmin hikayesini Emre Erdoğdu’nun yazmış olduğu 2016 yapımı olan “Kuzgun” kısa film projesi bu yılın ses getirecek yapımlarından biri olacak gibi görünüyor.

Devamını OkuKISACA 16. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ FİLMLERİ FESTİVALİ

KISACA 16. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ FİLMLERİ FESTİVALİ

16 Haziran 2016

Ekleyen: Aytaç ÜnalSinema sanatında özgün fikirler üretebilecek, farklı bakış açılarıyla sinemaya katkıda bulunabilecek sinema öğrencilerinin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine yardımcı olmak, kısa filmin uluslararası gelişmesine katkıda bulunmak ve kısa filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak festivalin temel amacıdır.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa