Moneta Blog53. Altın Portakal’ın İlk Sahipleri Belli Oldu

Ekleyen: Fahri Şahin

Geçen yıldan itibaren iki gece halinde düzenlenmeye başlayan Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ilk ödüller sahiplerini buldu. Kapanıştan bir gece önce The Land of Legends Theme Park-Rixos World’de, Antalya Film Forum Kapanış Töreni ve 53. UAFF Yaratıcı Ödüller gecesi düzenlendi.

Devamını Oku

İzmir Kısa Film Festivali’nde geri sayım başladı

İzmir Kısa Film Festivali’nde geri sayım başladı

23 Ekim 2016

Ekleyen: Emre Akdişİzmir’in uzun soluklu tek film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu yıl 17.kez kapılarını sinemaseverlere açacak. Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi′nin katkıları ile gerçekleşecek olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 01-06 Kasım tarihlerinde Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat Merkezi ve Karşıyaka Karşı Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. Gösterimlerin ücretsiz olarak yapıldığı festivalin açılış seremonisi 2 Kasım Akşamı Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. Her yıl görselleri ile dikkat çeken festivalin bu yılki afiş çalışmasını geçmiş yıllarda animasyon dalında Altın Kedi ödülünü kazanan illüstrasyon sanatçı Ethem Onur Bilgiç hazırladı.

Devamını Oku

İFSAK 37. ULUSAL KISA FİLM VE BELGESEL YARIŞMASI

İFSAK 37. ULUSAL KISA FİLM VE BELGESEL YARIŞMASI

18 Ekim 2016

Ekleyen: Emre AkdişTürkiye’nin günümüze kadar süregelen en eski kısa film etkinliği, İFSAK tarafından gerçekleştirilmektedir. İlki 1978 yılında düzenlenen “İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması” başlatıldığı günden bugüne kadar ulusal düzeyde düzenlenmekte ve ülkemizdeki birçok kısa film etkinliğine örnek teşkil etmektedir.

Devamını Oku


SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU

13 Ekim 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinÜretilmiş eserleri sinemaseverler ve sektörle buluşturmakla kalmayıp yeni üretimleri de hem sayısal hem de nitelik olarak artırmayı amaçlayan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali, bu amaçla senaryo aşamasındaki bir projeye 100 bin TL destek sağlıyor.

Devamını Oku
“En İyi 10 Animasyon Film” Belli Oldu

“En İyi 10 Animasyon Film” Belli Oldu

10 Ekim 2016

Ekleyen: Aytaç Ünal“En İyi 10 Kısa Animasyon Film”; Antalya Sinema Derneği’nin organizasyonu aracılığıyla, festivallerde gösterilmiş veya ödül almış (yapım tarihleri gözetilmeksizin katılımlarına imkan tanınan) elli yedi film arasından, geniş ve yetkin bir jüri tarafından belirlendi.

Devamını Oku
Geri Dön: Ana Sayfa