Moneta BlogKÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI - 3

Ekleyen: Bilal Cangül

Mae West oyunculuğu ve fiziği kadar kıvrak zekası ve esprileriyle de ünlüydü. Yıllar boyu dilden dile dolaşan sözlerinden bazıları:

Devamını Oku


Filmekimi 10 Yaşında!

Filmekimi 10 Yaşında!

07 Eylül 2011

Ekleyen: Aytaç Ünalİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi, 8–15 Ekim tarihlerinde izleyicilerle buluşuyor. 10. yaşını kutlayan Filmekimi’nin bir de sürprizi var: Filmekimi, bu yıl ilk kez İstanbul sınırlarını aşıyor ve Türkiye’de beş kentte daha sinemaseverlerle buluşuyor.

Devamını Oku

KÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI-2

KÜÇÜK SİNEMA DÜKKANI-2

31 Ağustos 2011

Ekleyen: Bilal CangülLuis Buñuel-Salvador Dali ikilisinin, 1930 yılında çektikleri ENDÜLÜS KÖPEĞİ adlı filmin yapımcısı Le Vicomte de Noailles (Noailles Vikontu) sanını taşıyan bir asilzade idi.

Devamını Oku

HAYAT KISA BİR FİLMDİR

HAYAT KISA BİR FİLMDİR

22 Ağustos 2011

Ekleyen: Aytaç Ünal“Hayat kısa bir filmdir.” Bir slogan gibi geliyor kulağa ilk duyulduğunda bir yarışmanın ya da kısa filmin tanıtım sloganı. Slogan demek yanlış olamaz aslında, hayatın sloganı…

Devamını Oku
Kısa Metraj Sohbetler - Poss Kondeatis

Kısa Metraj Sohbetler - Poss Kondeatis

03 Temmuz 2011

Ekleyen: Fahri ŞahinKısa filmi farklılaştıran şey bir karakteri ,bir olguyu en sade haliyle genel anlatım kurallarından sıyırarak anlatabiliyor olması. Kısa filmlerde izleyiciye ulaşmak için oldukça cüretkar metotlar türetebilirken, uzun metrajların matematiği bunu gerçekleştirebilmeye izin vermiyor.

Devamını Oku

SİNEMAYA DOĞRU ADIM ADIM…

SİNEMAYA DOĞRU ADIM ADIM…

29 Haziran 2011

Ekleyen: Bilal CangülEn iyi niyetli, ama ilkel denemeleri bir yana bırakırsak; 1820’lerde Belçikalı Joseph Plateau ve İngiliz Michael Faraday, 1830’larda Avusturyalı Simon Stampfer,

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa