Moneta BlogSEVEN - Film Eleştirisi

SEVEN - Film Eleştirisi

16 Temmuz 2012

Ekleyen: Aytaç Ünal

Bu haftaki filmin ismi “Seven”. David Fincher’in başarılı yapıtı “Seven” izleyiciyi film boyunca düşündürmekte diyebilirim. Eh beni de düşündürmedi değil tabii. Bilindiği gibi işin içine katiller, suçlular girince hepimiz birer dedektif kesiliyoruz ne de olsa.

Devamını Oku

A SINGLE MAN - Sinema Yazısı

A SINGLE MAN - Sinema Yazısı

06 Temmuz 2012

Ekleyen: Fahri ŞahinTek Başına Bir Adam Tom Ford… Ama korkmasın : ben ve benim gibi düşünenler onun yanındayız. Tom Ford’un ilk yönetmenlik denemesi ve 2009 yılının en başarılı filmlerinden :

Devamını Oku

TAKE SHELTER - Sinema Yazısı

TAKE SHELTER - Sinema Yazısı

22 Haziran 2012

Ekleyen: Sercan DemircanTake Shelter 2011 yılına ait başarılı yapımlardan biri olarak aldığı ödülleride oldukça hak eden bir film. Sinematografik ögelere, göstergelere ve yönetmenin incelikle sakladığı kelimelere dikkat edecek olursanız ağırlıklı bir şekilde filmin yönetmen odaklı olduğunu fark edebilirsiniz.

Devamını Oku

Çizgili Pijamalı Çocuk - Sinema Yazısı

Çizgili Pijamalı Çocuk - Sinema Yazısı

15 Haziran 2012

Ekleyen: Aytaç ÜnalJohn Boyne’nin aynı adlı romanından uyarlanan Çizgili Pijamalı Çocuk; 2.Dünya Savaşı sırasında küçük Bruno’nun komutan babasının Polonya’ya çıkan tayiniyle başlıyor.

Devamını Oku

Persona - Sinema Yazısı

Persona - Sinema Yazısı

06 Haziran 2012

Ekleyen: Bilal CangülYönetmen:Ingmar Bergman Persona : Bürünülen kişi,rol demektir. Yapıldığı dönemde film yapı taşlarını alt üst eden sinemaya yeni bir bakış açısı kazandıran Persona ‘’oyuncu odaklı mı yoksa yönetmen odaklı mı?’’ sorusunda büyük gitgeller yaşatan bir film.

Devamını OkuCan - Sinema Yazısı

Can - Sinema Yazısı

22 Mayıs 2012

Ekleyen: Bilal CangülRaşit Çelikezer… Onu ‘’Vicdan(Senaryo’su)’’ ve ‘’Gökten Üç Elma Düştü’’ filmleriyle hatırlamak mümkün. Çelikezer televizyonculuktan gelen bir yönetmen ve ister istemez bu olgu filmlerinde birazcıkta olsa kokuyor.

Devamını Oku

A Seperation - Sinema Yazısı

A Seperation - Sinema Yazısı

17 Mayıs 2012

Ekleyen: Bilal CangülBir Ayrılık deyip geçmeyin… Bir ayrılık… Filmi izlemeden önce de tahmin edilebileceği üzere ‘’ayrılık’’ teması hakim filme. İran sineması aynı zamanda da Asghar Farhadi\′nin ‘’Erkek Sineması’’ diyebiliriz Bir Ayrılık’a…

Devamını Oku

Beyaz Güvercin Yetimlerin Hikayelerini Anlatacak

Beyaz Güvercin Yetimlerin Hikayelerini Anlatacak

01 Mayıs 2012

Ekleyen: Bilal CangülİHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul’da gerçekleşecek 5. Uluslararası Çocuk Buluşması kapsamında Beyaz Güvercin ismiyle bir kısa film yarışması düzenliyor. Kurmaca, belgesel ve animasyon kategorilerinde yarışacak filmlerin son teslim tarihi 21 Mayıs.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa