Moneta BlogRequiem For A Dream ( Bir Rüya İçin Ağıt ) - Sinema Yazısı

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra yine karşınızdayım. Birçoğumuz için yaz mevsiminin deniz tuzu kokan aylaklığını yaşamanın vakti geldi artık! Peki, ben bu güzel döneme yakışan bir film seçebildim mi? Buna tabii ki siz karar vereceksiniz ancak şimdiden söyleyeyim “psikolojik gerilim” rahatlamış zihinlerimizi biraz rahatsız edebilir...

Devamını Oku

Umut Işığım - Sinema Yazısı

Umut Işığım - Sinema Yazısı

22 Kasım 2012

Ekleyen: Fahri ŞahinPat Peoples (Bradley Cooper) her zaman bardağın dolu tarafına bakan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra rehabilite merkezinde tedavi gören Pat, karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır.

Devamını Oku

The Notebook - Sinema Yazısı

The Notebook - Sinema Yazısı

20 Kasım 2012

Ekleyen: Fahri ŞahinBirkaç kez televizyonda rastlamıştım bu filme. Başından sonuna bir türlü izleyememiştim şans eseri rastladığım için. Ama her rastladığımda bir önceki kez bıraktığım yerden yakalıyordum garip bir şekilde.

Devamını Oku

SİNEMA VE PSİKOLOJİ-1

SİNEMA VE PSİKOLOJİ-1

15 Kasım 2012

Ekleyen: Emre AkdişSinema, büyüleyen, insanları gerçek yaşamdan kısa süreliğine uzaklaşıp bir düş dünyasında gezinmemize, filmdeki karakterlerle özdeşleşip kendi yaşamsal doğamızdan bir parça bulmamıza vesile olan iletişim sanatının yedinci dilidir.

Devamını Oku

My Week with Marilyn - Sinema Yazısı

My Week with Marilyn - Sinema Yazısı

06 Kasım 2012

Ekleyen: Fahri Şahin1956 yılının İngiltere′ sindeyiz…Ünlü film yıldızı Marilyn tüm ihtişamıyla bize eşlik ediyor.Ancak bu kez en ‘’insan’’ haliyle.Ne pop ikonu,ne de ünlü film yıldızı Marilyn Monroe olarak değil, Marilyn olarak…

Devamını Oku
 Kısa Metraj Sohbetler - Can Eren

Kısa Metraj Sohbetler - Can Eren

10 Eylül 2012

Ekleyen: Fahri ŞahinCan Eren, 1986 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Konya ve Mevlana adlı belgesel denemesi yaptı. 2006’da fotoğrafçılığa başladı. Birçok kısa film çekti. 2009’da İtalya’da bir film şirketinde Görüntü Yönetmenliği yaptı.

Devamını Oku

Amerikan Beauty - Sinema Yazısı

Amerikan Beauty - Sinema Yazısı

28 Ağustos 2012

Ekleyen: Aytaç ÜnalBu güzele ve güzelliğe daha yakından bakın! Filmin adı her karesinden anlaşılacağı üzere bir tür kırmızı gülden ödün(ç)alınmış. Ancak Amerikan Güzeli’nin bir gül türü olduğunu bilmeyenlerin filmin isminin Angela karakterinden geldiğini düşünebilmeleri çok normal, ki bu konuda da çok haklıdırlar.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa