Moneta BlogPatlak Sokaklar - Sinema Yazısı

Ekleyen: Aytaç Ünal

Macera dememin nedeni filmi küçümsemek değil tabii. Her ne kadar filmin çıkışında buna benzer duygular içinde kalsam da, bu insanların yaşadığı örnek alınacak maceradan söz etmemek olmaz.

Devamını Oku

Sinema Nedir ?

Sinema Nedir ?

02 Mayıs 2013

Ekleyen: Emre AkdişSinema nedir? Sinema neye deniyordu? Nasıl bir büyülü dünyası vardı sinemanın? Çocukluğumdan beri bu soruların cevabını arayıp durdum.

Devamını Oku

Kelebeğin Rüyası - Sinema Yazısı

Kelebeğin Rüyası - Sinema Yazısı

28 Nisan 2013

Ekleyen: Fahri Şahin1940’lı yıllarda Zonguldak’ta yaşamış verem hastası iki genç şairin aşklarına,sevdalarına,şiir uğruna yaptıklarına hayat veren bir film Kelebeğin Rüyası.

Devamını Oku

Mustafa Hakkında Herşey - Film Eleştirisi

Mustafa Hakkında Herşey - Film Eleştirisi

24 Nisan 2013

Ekleyen: Fahri ŞahinBu hafta inceleyeceğim film bizi biraz eskilere götürecek doğrusu. Ne de olsa günümüz sinemasını anlayabilmemiz için eskilere de bir göz atmamız gerekir ara sıra. Bu nedenle de seçimimi birçoğumuzun izlediğini düşündüğüm “Mustafa Hakkında Her şey” den yana yaptım.

Devamını OkuHer - Sinema Yazısı

Her - Sinema Yazısı

30 Mart 2013

Ekleyen: Aytaç ÜnalMerhaba! Uzun bir aradan sonra tekrar bir yazı ile karşınızdayım. Pas tutmuş muyum bilemem ama yazmayı özlediğimden adım gibi eminim. Önümüzdeki dönemde eskisi gibi düzenli aralıklarla yazabiliyor olacağımı bildiriyor ve hemen bu haftaki filme geçiyorum: Spike Jonze imzalı “HER”. Türkiye′de “Aşk” olarak girdi sinema salonlarına.

Devamını Oku

Pi′nin Yaşamı - Sinema Yazısı

Pi′nin Yaşamı - Sinema Yazısı

21 Mart 2013

Ekleyen: Fahri ŞahinAng Lee′ yle ilk tanışmam, 2000 yapımı filmi Kaplan ve Ejderha′ yla olmuştu. Sanıyorum ki, bir çoğumuzunki de öyle. İnce ruhlu, zarif; fakat tarihle, kültürle, insanla derdi olan bir adam olduğunu düşünmüştüm o zamanlar.

Devamını Oku

Amour - Sinema Yazısı

Amour - Sinema Yazısı

13 Mart 2013

Ekleyen: Sercan DemircanHaneke’nin diğer filmlerinde olduğu gibi bu filminde de öykü burjuva bir ailede geçiyor. İlk karşılaştığımız görüntü Anne’in(Emmanuelle Riva) ölü bedeninin polisler tarafından bulunması.

Devamını Oku

Spirited Away - Sinema Yazısı

Spirited Away - Sinema Yazısı

10 Mart 2013

Ekleyen: Fahri ŞahinBu hafta ele alacağım film, kuşkusuz, şimdiye kadar izlediklerim arasında çok özel bir yere sahip. Yakın bir arkadaşımın elime tutuşturduğu bu film hakkında hiç de özel duygular beslemiyordum başta.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa