Moneta BlogSİROMA - ÜNİVERSİTELER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI

Ekleyen: Fahri Şahin

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu için Teknik Destek Projesi-SİROMA” Türkiye’de Romanların ve diğer dezavantajlı grupların sosyal entegrasyonunu güçlendirmek ve bu gruplar arasında yoksulluğu azaltmak için hizmet sunumunu iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Devamını Oku

16.Kısaca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali Sonuçları Açıklandı

16.Kısaca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali Sonuçları Açıklandı

10 Kasım 2016

Ekleyen: Bilal CangülSelçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından gerçekleştirilen “Kısaca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali” pek çok akademisyen, yönetmen, senarist ve oyuncunun katılımıyla devam ederken, ödüller sahiplerini buldu. Festivalde ödül alan filmler 9 Kasım 2016 tarihinde Selçuk Üniversitesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılan törenle açıklandı.

Devamını Oku

17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi

17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi

07 Kasım 2016

Ekleyen: Fahri ŞahinBu yıl 17’nci kez düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali sona erdi. Festivalde özel seçkilerle beraber 427 kısa filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluştururken; festivaldeki atölye çalışmaları, söyleşiler ve etkinlikler büyük ilgi gördü. Toplam 7 salonda yapılan gösterimlere ve etkinliklere 17 Bin′in üzerinde sinemasever kattıldı. Başta Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sinema Genel Müdürlüğü olmak üzere Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Bayraklı Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirilen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 01-06 Kasım tarihleri arasında İzmir Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Karşı Sanat Merkezi ve Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yaşar Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Salonlarında gerçekleştirildi.

Devamını Oku


SABANCI VAKFI KISA FİLM PLATFORMU

SABANCI VAKFI KISA FİLM PLATFORMU

01 Kasım 2016

Ekleyen: Aytaç ÜnalKısa Film Uzun Etki: Kısa filmler sinema tarihinin ilk örneklerini oluşturur. Sinemanın gelişiminde, farklı türlerin ortaya çıkmasında, yeni yeteneklerin keşfedilmesinde önemli rol oynamıştır.

Devamını Oku

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali′nin Finalistleri Açıklandı

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali′nin Finalistleri Açıklandı

28 Ekim 2016

Ekleyen: Bilal Cangül23 – 29 Kasım tarihleri arasında Kültür Turizim Bakanlığı ve Hatay Büyüksehir Belediyesi′nin önderliğinde Samandağ belediyesi, Defne Belediyesi, Arsuz Belediyesinin destekleriyle Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Antakya 4. Uluslararası Film Festivali, Mehmet Oflazoğlu ve Eylül Gözde Toprak direktörlüğünde hazırlıklarını sürdürmektedir. Antakya 4. Uluslararası Film Festivali’nin uzun metraj, belgesel ve kısa film dalındaki finalistleri belli oldu.

Devamını OkuGEZİCİ FESTİVAL 22’NCİ YOLCULUĞUNA HAZIRLANIYOR

GEZİCİ FESTİVAL 22’NCİ YOLCULUĞUNA HAZIRLANIYOR

24 Ekim 2016

Ekleyen: Bilal CangülAnkara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 22’inci yolculuğuna hazırlanıyor. 25 Kasım - 7 Aralık 2016 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak festival, her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak. 25 Kasım - 1 Aralık’ta başkentteki gösterimlerinin ardından, 2-4 Aralık tarihleri arasında Sinop’a konuk olacak. Gezici Festival yolculuğunu, 5 - 7 Aralık’ta Kastamonu’da tamamlayacak.

Devamını Oku

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

23 Ekim 2016

Ekleyen: Fahri Şahin53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde çok özel bir ödül töreni yaşandı. Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği “Tereddüt”, Uluslararası Yarışma’da; Ümit Köreken’in yönettiği “Mavi Bisiklet” ise Ulusal Yarışma’da En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini aldı. “Tereddüt” filminde oynayan Ecem Uzun da Ulusal ve Uluslararası Yarışma’da “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. “Babamın Kanatları” filmi ise Ulusal Yarışma’da En İyi Müzik ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu. Uluslararası Yarışma’da “48 Kavşağı”, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik Altın Portakal’larını kazandı.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa