Moneta Blog Kısa Metraj Sohbetler – Alper Tunel

Ekleyen: Bilal Cangül

Bunu tanımlamak zor aslında. Ama kolaya kaçıp sosyal ağdaki gibi tanımlayayım kendimi. Ben ailecek izlenen filmde erotik sahne başlaması sonucu oluşan sessizliğim.

Devamını Oku

Ankara Kiarostami Günleri

Ankara Kiarostami Günleri

12 Ağustos 2013

Ekleyen: Fahri ŞahinAnkara’da Sinegöz Sinema ve Kültür Dergisi’nin daha önceki aylarda yaptığı Godard, Kieslowski ve Fellini Günleri’nin ardından bu yaz bitmeden KiarostamiGünleri’de düzenleyecekler. Gösterimler ücretsiz olacaktır. Gösterimlerle ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Devamını Oku

Kısa Metraj Sohbetler - Emin Murat Kılıç

Kısa Metraj Sohbetler - Emin Murat Kılıç

09 Ağustos 2013

Ekleyen: Bilal CangülÖncelikle okurlarımız için sizden bir “Emin Murat Kılıç” tanımı alabilir miyiz?

En zor soruyla başladık desenize... Şimdi iyi şeyler söylesen olmaz, mütevazı olsan gene olmaz… En iyisi ben tanımlamayayım, röportajı okuyanlar zaten benim tanımımı kendileri yaparlar.

Devamını OkuBeginners - Sinema Yazısı

Beginners - Sinema Yazısı

25 Temmuz 2013

Ekleyen: Aytaç ÜnalBu hafta biraz geçmişe dönüp yeni keşfettiğim 2010 yapımı Beginners filminden söz etmek istiyorum. Kendinden önce trailer’ıyla ünlenen, fakat seyirciye ulaştıktan sonra yarattığı ilk etkiyi korumayan, biraz kenara itilmiş bir film Beginners.

Devamını Oku


Barış İçin Sinema 10. Yılında, Hala Barış İstiyor

Barış İçin Sinema 10. Yılında, Hala Barış İstiyor

23 Temmuz 2013

Ekleyen: Aytaç Ünal2003 yılında küresel sermayenin ekonomik ve askeri saldırılarına ve tahakkümüne karşı, doğrudan ve pozitif eylemlilikten yana bir muhalefet anlayışıyla, sinemanın yalnızca belli bir kesimin işi ve uğraşı olan bir sanat değil, sunulan savaş gramerine karşı yeryüzünde kalıcı barışı dillendiren ve bu anlamda sinemayı hayatı dönüştürebilecek bir araç ve amaç olarak benimseyen anlayışın buluşmasının ortaya çıkardığı bağımsız...

Devamını Oku

HAK-İŞ Kısa Film Yarışması

HAK-İŞ Kısa Film Yarışması

20 Temmuz 2013

Ekleyen: Sercan DemircanTürkiye’nin 550 bin üyesiyle en büyük ve en etkin işçikonfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ el emeğiyle, beyin gücünü; zanaatla, sanatı birlikte ele alarak yürüttüğü çalışmalarına geçen yıl yeni bir boyut kazandırmış "Kısa Film Uzun İş" sloganıyla "EMEK" temalı ödüllü bir kısa film yarışması düzenlemişti.

Devamını Oku

Kaybedenler Kulübü - Film Eleştirisi

Kaybedenler Kulübü - Film Eleştirisi

15 Temmuz 2013

Ekleyen: Aytaç ÜnalBu hafta gerçek bir olay üzerine çekilen “Kaybedenler Kulübü” adlı filmi inceleyeceğim. Ne yalan söyleyeyim, filmi gösterim zamanında izlememiştim. Ardından film hakkında epey söz edildiğini duydum.

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa