Moneta Blog
18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne Başvurular Başladı

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne Başvurular Başladı

24 Kasım 2014

Ekleyen: Bilal Cangül8-18 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne başvurular başladı. Yapım yılı 2014-2015 olmak önkoşuluyla uzun metraj, belgesel, kısa ve animasyon kategorilerinde film başvurularınızı bekliyoruz. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne yönetmeni veya yönetmenlerinden biri kadın olan filmler başvurabilir.

Devamını OkuEthem Onur Bilgiç’den serbest canlandırma uyarlaması; Salkım Söğüt

Ethem Onur Bilgiç’den serbest canlandırma uyarlaması; Salkım Söğüt

01 Ekim 2014

Ekleyen: Fahri ŞahinOrdu ilerliyordu sefere. İlerle! At üstünde onca süvari. Sonra içlerinden bir asker atından düştü. Ordu dönüp bakmadı düşen askere. Tüm ihtişamıyla güneşin battığı yere ilerledi atlılar. İşte o zaman asker, bir başına kalınca geçmişi hatırladı. Bir adam vardı, hayatı boyunca savaştı. Seferden sefere sürüklendi, at üstünde ilerledi. Yiğit bir askerdi, savaştı gururla...

Devamını Oku


Soner Sert’in iş cinayetlerini konu alan yeni kısa filmi ; Baba

Soner Sert’in iş cinayetlerini konu alan yeni kısa filmi ; Baba

12 Eylül 2014

Ekleyen: Bilal CangülBaba, feodal bir inşaat işçisidir. Hayattaki tek amacı karısına ve çocuklarına bakmaktır. İnşaatlarda bile hiçbir namaz vaktini kaçırmaz. Bir gün çıktığı iskeleden düşer ve sakat kalır. Uzun süre iş arar ancak bir bacağı engelli olduğu için kimse iş vermez. Gazetedeki ilanlara bakarak bir güzel sanatlar fakültesinde iş bulur. Hademe olacağını düşünerek gittiği güzel sanatlar fakültesinde resim ve heykel öğrencilerine model olur.

Devamını Oku

Kısa-ca 14. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali

Kısa-ca 14. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali

26 Ağustos 2014

Ekleyen: Aytaç ÜnalSinema sanatında özgün fikirler üretebilecek, farklı bakış açılarıyla sinemaya katkıda bulunabilecek sinema öğrencilerinin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine yardımcı olmak, kısa filmin uluslararası gelişmesine katkıda bulunmak ve kısa filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak festivalin temel amacıdır.

Devamını Oku

11. Akbank Kısa Film Festivali

11. Akbank Kısa Film Festivali

15 Ağustos 2014

Ekleyen: Aytaç ÜnalTürkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali bu yıl 11. yaşını kutluyor. Festival, bu yıl ilk kez yabancı yönetmenlerin katılımını genişletiyor ve hem Ulusal Yarışma hem de Uluslararası Yarışma olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Aynı zamanda, deneysel film kategorisinde yer alan yapımlar da bu sene yarışmaya katılabiliyor.

Devamını Oku

Yaşamınızın Yönetmeni Misiniz?

Yaşamınızın Yönetmeni Misiniz?

11 Ağustos 2014

Ekleyen: Emre Akdiş"Yönetmenlik nedir? Yönetmen olabilmek için nasıl vasıflar gereklidir? Bir meslek olarak sizin gözünüzde değeri nedir? Kendi yaşamınızdaki yönetmenliğiniz nedir?" Kafamdaki deli sorularla çıktım yine karşınıza...

Devamını OkuGeri Dön: Ana Sayfa