5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

01 Eylül 2016

Ekleyen: Emre Akdiş

1944

5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı′nın düzenleyeceği bağımsız ve sürdürülebilir etkinlik olan, 5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri ’’Nefes – Retrospektif / Geriye Bakış′′ ana temasıyla bu yıl 28 Ekim – 01Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.

Her sene bir konuk ülke belirlendiği gibi; bu seneki konuk ülke olarak Rusya oldu. Sinemayla, ‘’İyi Haberler De Duymak…’’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali iyi haberleriyle geliyor...

Konuk ülke olarak belirlenen Rusya’dan 5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nde dört yılın retrospektif seçkisinin yanında Rus klasik filmlerinden bir seçki ve yeni çekilmiş belgesel ve sinema filmlerinden başvuru eserler yer alacak.

Festivalin dört yıllık arşivi Retrospektif sergi olarak sunulacak.

Bu girişim ve tema; Halkın sanatsal sağduyusunun, kültürel yaşamın korunması ve zenginleşmesi amacıyla, etkinliklerle farkındalık yaratmak isteği olarak da görülebilir.

5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali Sinema Ödülleri” Uzun Metraj Sinema Filmi ve Belgesel Film Yarışmasına katılmak isteyen yapımcılar ve yönetmenler resmi ön kayıt başvurularını, www.vangolufilmfest.org adresinden başvuru formu ve yönetmeliği indirerek info@vangolufilmfest.org e- mail olarak göndererek gerçekleştirebilirler.

Başvurular en geç 08 Eylül 2016 tarihine kadar VENGO FİLM, Cihangir Mahallesi Kazancı Yokuşu Sokak No: 26 Daire: 3 Beyoğlu / İstanbul adresine yapılmalıdır.PAYLAŞYorumlarGeri Dön: Ana Sayfa